120702_newyear_205

Девіз ротаріанського 2012-2013 року

«Мир через Служіння»

Про місто

kirovograd_400

Кіровоград - місто на Україні, адміністративний центр Кіровоградської області та Кіровоградського району. Населення міста - понад 250 тисяч жителів (відповідно до перепису 2001 року). Місто розташоване у долині ріки Інгул (притока річки Південний Буг), де у неї впадають річечки Сугоклея та Биянка. У Кіровограді розташована велика залізнична станція на лінії «Черноліська - Помічна», а також автобусний вокзал. Центральна вулиця міста - вулиця Карла Маркса.

Місто було засноване у 1754 році російськими військами як фортеця Святої Єлисавети, щоб захищати південну частину імперії від нападів турків і кримських татар. У радянський час місто значно збільшилося у розмірах, зріс його промислово-економічний потенціал. Нині місто поділяється на два адміністративних райони - Кіровський і Ленінський, крім того у підпорядкуванні Кіровоградської міськради також знаходиться пгт Нове.

Історія та туризм

Задовго до заснування фортеці, на території нинішнього Кіровограда з'явилися поселення козаків - такі собі «зимівлі», у яких люди жили протягом осені та зими. Також ці краї заселялися сербами, хорватами, євреями та німцями. У 1754 році був заснований Форт Святої Єлисавети, і саме цей рік вважають офіційною датою заснування міста. Єлисаветград будувався як фортеця для колонізації північного Причорномор'я і для боротьби з гайдамаками. Саме звідси виступило царське військо, що зруйнувало Запорізьку Січ - це була 100-тисячна армія, що поверталася після війни з Туреччиною з Молдови. Земляні вали форту, які будували протягом п'яти років і вважався тоді шедевром фортифікаційного мистецтва, частково збереглися дотепер. Нині це найбільша в Європі земляна фортеця, яку із задоволенням відвідують туристи. Також до послуг гостей міста - найкращий в Україні Дендропарк із десятками атракціонів, численними кафе та ресторанами, а навесні тут квітнуть тисячі тюльпанів. Крім того площа перед міською радою була у 2010-му році визнана найгарнішою в Україні - її прикрашає статуя Олександра Пашутіна, котрий колись був мером міста. Поруч - центральна площа міста та площа Богдана Хмельницького. На обох площах постійно проходять свята, концерти, ярмарки, ростуть квіти та гуляють люди. Окремої згадки заслуговує сквер біля педагогічного університету, де розташований пам'ятник письменнику, політику та громадському діячеві Володимиру Винниченку. Поруч розташований перший в Україні професійний академічний театр імені Кропивницького, парк Ковалівський та чудова пішохідна вулиця - вулиця Леніна. Кіровоград - гарне, затишне місто. Недарма свого часу Лев Троцький назвав його «маленьким Парижем»!


Економіка

Основою промисловості Кіровограда є машинобудування, харчова і гірська промисловість. Багатство надр Кіровоградщини не має собі рівних серед інших регіонів України: Український кристалічний щит представляє тут практично всю періодичну таблицю Менделєєва. Понад 300 родовищ - це унікальна не тільки для України, але і для всієї Європи ситуація. Маємо на території області уран (найбільші поклади в Європі), каоліни, залізну руду, титанові руди, золото та ін. Основою машинобудування Кіровограда є сільськогосподарське, адже у місті працюють такі великі машинобудівні заводи як «Гідросила» та «Червона Зірка». У місті також представлена легка і харчова промисловість - у Кіровограді працюють широко відомі за межами області підприємства, як ЗАТ «Радій», ТОВ «Друкмашцентр», ТДВ «Ятрань», ТОВ «Ласка» та інші. Кіровоград пишається численними вузами, має академічний театр, чудову філармонію, 3D-кінотеатр, краєзнавчий та художній музеї.

Більше інформації про місто читайте на сайтах:

Кіровоградська міська рада: http://www.kr-rada.gov.ua/  
Кіровоградська обласна державна адміністрація: http://kr-admin.gov.ua/start.php  
Кіровоградська обласна рада: http://www.oblrada.kirovograd.ua/  
Новини міста: сайт «весь Кіровоград» - http://www.kirovograd.net/  

Текстовий зміст цієї сторінки доступно відповідно до
GNU Free Documentatіon Lіcense
http://www.gnu.org/licenses/fdl.html