Ротарі у світі

rotary_500

Міжнародний рух Ротарі (Ротарі Інтернешнл/ Rotary Іnternatіonal) чи скорочено Ротарі (Rotary) - всесвітня неполітична громадська організація представників ділового світу і інтелігенції, об'єднаних ідеєю служіння суспільству під девізом: «Служіння суспільству вище особистих інтересів».

У систему Ротарі Інтернешнл (РИ) входять Ротарі клуби, що складаються з людей, що володіють бездоганною діловою і професійною репутацією і являються лідерами у своїх областях діяльності. «Кожен Ротарієц - сполучна ланка між ідеалами Ротарі і своєю професією» (Пол Харріс, засновник Ротарі). Кожен Ротарі клуб працює незалежно, керуючись у своїй діяльності правилами Конституції РІ, що передбачає ротацію керівництва на всіх рівнях - від президента до губернаторів дистриктів і президентів клубів, що дає організації можливість уникнути стагнації і залишатися динамічною.

Уся робота Ротарі клубів здійснюється на суспільних початках. На сьогоднішній день Ротарі Інтернешнл - найбільша у світі благодійна організація, що нараховує 1.200.000 членів, 33.000 клубів, 528 дистриктів у 166 країнах світу.

Задачами Ротаріанського руху є:

• надання гуманітарних послуг;
  • підтримка високого етичного рівня в будь-яких видах професійній діяльності;
  • впровадження ідеалів служіння в особисте життя, у професійну і соціальну сферу;
  • поширення ідей доброї волі, надання допомоги в забезпеченні миру в усьому світі і зміцнення взаєморозуміння між народами.

Ротарі здійснює свою роботу через Фонд Ротарі (Ротарі Фаундейшн), що щорічно виділяє близько 90 млн. дол. США для реалізації програм, що сприяють поліпшенню життя мільйонів людей - програм по подоланню голоду, ліквідації безграмотності, забезпеченню питною водою.

Ротарі реалізує такі програми міжнародних гуманітарних, освітніх і культурних обмінів як: «Посли доброї волі», «Стипендії для викладачів університетів для роботи в країнах, що розвиваються,», «Здоров'я, голод, людство», «Поліоплюс», «Колективні ознайомлювальні обміни», Програми миру, а також надає Гранти для добровільців Ротарі (докладна інформація про програми на сайті Ротарі: www.rotary.org).

Ротарі Інтернешнл має високий міжнародний авторитет, тісно співробітничає з такими організаціями як ООН, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Всесвітня організація охорони здоров'я.

Перший Ротарі клуб був створений у Чикаго (Іллінойс, США) у 1905 році. Ротаріанський рух на території сучасної України також має давню історію: перші Ротарі клуби з'явилися в Ужгороді (1929 рік), у Львові (1935 рік). Після Другої світової війни і встановлення комуністичного режиму західно-українські клуби припинили свою діяльність. І тільки в 1991 році після набуття Україною статусу незалежності, у Києві заснували Ротарі клуб. Клуби Польщі, України і Білорусії входять до складу Дистрикту 2230.

Офіційна веб-сторінка Rotary Іnternatіonal: http://www.rotary.org

Офіційна веб- сторінка Дистрикту 2230: http://www.rotary.org.pl/